سرطان سینه چطور درمان می‌شود؟

رپورتاژ بازدید: 128

سرطان سینه سرطانی است که در سلول‌های سینه ایجاد می‌شود. با ایجاد سرطان پستان رشد سلول‌ها از کنترل خارج شده و گسترش پیدا می‌کند. این سلول‌های سرطانی تشکیل تومور میدهند که به صورت توده پستان احساس می‌شود و به وسیله اشعه‌ایکس قابل رویت خواهد بود.

پس از سرطان پوست، سرطان سینه شایع‌ترین سرطانی است که در زنان تشخیص داده می‌شود. سرطان سینه می‌تواند هم در مردان و هم در زنان رخ دهد، اما در زنان بسیار شایع‌تر است. تعداد مرگ و میرهای مرتبط با این بیماری به طور پیوسته در حال کاهش است که عمدتاً به دلیل عواملی مانند تشخیص زودهنگام، رویکرد شخصی جدید برای درمان سرطان سینه و درک بهتر بیماری است. اگر توده سینه یا تغییر دیگری در سینه خود پیدا کردید، حتی اگر ماموگرافی اخیرتان طبیعی بود برای ارزیابی سریع با یک جراح سرطان سینه قرار ملاقات بگذارید.

باید توجه کنید که بیولوژی و رفتار سرطان پستان بر برنامه درمانی تأثیر می‌گذارد. برخی از تومورها کوچک‌تر هستند اما به سرعت رشد می‌کنند، در حالی که برخی دیگر بزرگ‌تر هستند و به کندی رشد می‌کنند. گزینه‌ها و توصیه‌ها برای درمان سرطان پستان بسیار شخصی هستند و به عوامل مختلفی بستگی دارند از جمله:

برای سرطان‌های پیشرفته یا سرطان‌هایی که سریع‌تر رشد می‌کنند، پزشکان ممکن است درمان سیستمیک یا شیمی‌درمانی یا هورمون‌درمانی را قبل از جراحی توصیه کنند که به آن درمان نئوادجوانت می‌گویند. انجام درمان قبل از جراحی ممکن است مزایای متعددی داشته باشد:

بعد از جراحی پستان ، گام بعدی در مدیریت و درمان سرطان پستان، کاهش خطر عود و خلاص شدن از شر سلول‌های سرطانی باقی مانده در بدن است. این سلول‌های سرطانی با آزمایش‌های فعلی قابل شناسایی نیستند، اما اعتقاد بر این است که مسئول عود سرطان هستند زیرا می‌توانند در طول زمان رشد کنند. درمان انجام شده پس از جراحی «درمان کمکی» نامیده می‌شود. درمان‌های کمکی ممکن است شامل پرتودرمانی، شیمی‌درمانی، درمان هدفمند ویا هورمون درمانی باشد.

چاپ