خوردن چقدر قهوه در روز مجاز است

انتظار می رود مقدار مناسب قهوه مصرفی در روز به عوامل مهم سن ، جنسیت و وزن بدن بستگی داشته باشد و با دانستن این مسائل ، می توانید روزانه مقدار کافی قهوه دریافت کنید. قهوه یکی از بهترین منابع کافئین برای بدن است که برای سلامتی بسیار مفید است ، اما مصرف قهوه می تواند مفید باشد و مصرف زیاد آن در طول روز مشکلات سلامتی را برای افراد ایجاد می کند ، و در زیر به آنها خواهیم پرداخت. قهوه نوشیدنی خوبی برای سلامت روان و جسم است. همانند سایر نوشیدنی ها ، میزان مصرف روزانه قهوه باید با توجه به وضعیت سلامتی هر فرد تعیین شود. در این حالت می توان قهوه را دارویی دانست که از انواع تهدیدهای جسمی و روحی محافظت می کند.

میزان مصرف روزانه جهانی قهوه

میزان قهوه در روز چقدر باید باشد؟ به گفته دانشمندان تحقیقات و متخصصان پزشکی ، قهوه مصرف شده برای افراد سالم و عادی در روز می تواند از 5-4 فنجان باشد. خطر مرگ زودرس را کاهش می دهد در حالی که تعداد بیماری هایی را که به طور معمول صدها میلیون نفر را مبتلا می کند کاهش می دهد. البته ، این بدان معنا نیست که مردم نیاز به نوشیدن قهوه دارند. افرادی که به کافئین اعتیاد دارند ، مشکلات پزشکی دارند یا قهوه را دوست ندارند ، باید به شدت از مصرف آن خودداری کنند. لازم به ذکر است که افزودن قند یا سایر مواد ناسالم اثر قهوه را نفی می کند. علاوه بر این ، افراد مبتلا به تومور به احتمال زیاد از قهوه اجتناب می کنند محققان در کلینیک مایو در ایالات متحده توصیه می کنند که بزرگسالان بیش از چهار وعده مصرف کنند. فنجان قهوه در روز ، معادل 10 قوطی نوشابه یا دو قوطی الکل. عوارض جانبی بیش از حد کافئین می تواند شامل بی خوابی ، نوسانات خلقی ، درد شکم ، تپش قلب ، تحریک پذیری ، کم خونی و لرزش چشم باشد. همچنین بروز ناگهانی اسهال و خستگی چشم نیز به عنوان عارضه جانبی مصرف بیش از حد کافئین گزارش شده است.

مضرات مصرف زیاد قهوه در روز

طبق برخی مطالعات به گفته کافه 70 ، قهوه با قند خون بالا ممکن است کنترل انسولین را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 دشوارتر کند. متخصصان تغذیه معتقدند که کافئین به ویژه در خانم ها از اهمیت بیشتری برخوردار است که بعد از ملکه باعث آسیب به ستون فقرات و آسیب قهوه برای زنان می شود. در آنجا پایان یابد اگر معمولاً بیش از سه فنجان قهوه در روز می نوشید و قند کافی در رژیم غذایی روزانه ندارید ، می توانید در سنین جوانی به پوکی استخوان مبتلا شوید. برای جلوگیری از این مشکل ، باید 800 میلی گرم کلسیم در روز از طریق وعده های غذایی یا مکمل دریافت کنید. قهوه بسیار اسیدی است و سیستم هضم را تحریک می کند. اگر از بیماری ریفلاکس معده یا مری رنج می برید ، زیاد قهوه نخورید. قهوه همچنین بهتر تصفیه می شود اگر دانشگاه شما بالا است و می خواهید قهوه بنوشید ، مطمئن شوید هنگام تهیه قهوه از دستمال کاغذی برای از بین بردن چربی (کافئین) استفاده می کنید قیمت قهوه در روز ، چند گرم قهوه در روز ، اگر روزانه قهوه بنوشیم ، روزانه قهوه بنوشیم ، آیا خوردن یک فنجان قهوه در روز به درد شما می خورد ، نوشیدنی قهوه اسپرسو روزانه ، مقدار قهوه در روز ، مقدار کافئین در روز اگر هر روز قهوه بنوشیم چه اتفاقی می افتد ، وقتی یک فنجان قهوه در روز می خوریم بد است ، رژیم روزانه قهوه چیست منبع : کافیست


چاپ