با دستگاه کنترل تردد به بی نظم و نا امنی در پارکینگ مجتمع ها پایان دهید

چگونه از گرفتاری و مشکلات بی نظم و نا امنی در پارکینگ مجتمع ها خلاص شویم؟

تا به حال شده که احساس کنید باید نظم و امنیت پارکینگ مجتمع خود را بالا ببرید؟ نیاز به ثبت ورود و خروج های پارکینگ مجتمع مسکونی خود داشته باشید و یا بخواهید از ورود افراد غریبه به پارکینگ جلوگیری کرده یا نیاز به داشتن تصویر و گزارشی از تردد های هر ماه داشته باشید؟

به عنوان مدیر یک مجتمع، تاکنون از دغدغه دردسر های عدم پرداخت به موقع شارژ همسایگان خسته شده اید یا تجربه دعواهای همسایگان بر سر فضاهای مشاع و پارکینگ در بین ساکنان را دارید؟ برای شما هم پیش آمده که نیاز مسدود کردن دسترسی ساکنینی که دیگر در آن ساختمان زندگی نمی کنند را داشته باشید، اما راه آسانی برای این موضوع وجود نداشته است؟

به عنوان یک ساکن، تجربه همسایه ای که از فضای پارک شما استفاده می کند چطور؟ یا سهم خود از شارژ ماهیانه را نمی دهد و در تعارف با وی می مانید و مجبور به پرداخت سهم او می شوید! آیا تاکنون شده ریموت ورودی مجتمع خود را فراموش کنید یا باتری ریموت تمام شده باشد و پشت درب بمانید؟ یا از خرابی زیاد ریموت کنترل و یا گم شدن آنها شاکی باشید؟

قطعاً شما هم همواره به این موضوع فکر کرده اید که کاش یک فرد به طور دائم به این امور تکراری و پر اصطکاک می پرداخت و نیاز به درگیری بابت این موارد و نگرانی ابتدای هر ماه بابت پرداخت شارژ ماهیانه ساکنین نبود.

دستکاه کنترل تردد

شرکت فرافن سامانه آسیا

راه حل چیست؟

از گذشته تا به حال امنیت ساختمان، تردد افراد، حقوق مشاع و همسایگی در پارکینگ ها یک معضل اساسی در مجتمع ها و آپارتمان های مسکونی بوده است. اما امروزه در ساختمان های به روز دنیا، با آمدن سیستم کنترل تردد یا کنترل دسترسی این فرآیند ها بدون نیاز به دخالت و نظارت دائمی افراد به صورت اتوماتیک و با دقت بسیار بالا و سرعت چند برابر انجام می شوند.

در سیستم های کنترل تردد پارکینگ می توان به این موارد نظم بسیاری بخشید، با ساختار و ماهیت اتوماتیک، بسیاری از این مشکلات را بر طرف کرده و آسایش و راحتی و نظم را به ساختمان ها و مجتمع های مسکونی بازگرداند.

امروزه در شهرهای مدرن اکثر پارکینگ های عمومی و خصوصی به سمت هوشمند شدن و استفاده از سیستم های هوشمند کنترل تردد پارکینگ رفته اند. تجربه لذت بخش خانه ای هوشمند با امنیت بالاتر و بازگشت نظم به مجتمع ها با هوشمند سازی پارکینگ های خصوصی ممکن است.

با ما همراه باشید تا در ادامه نحوه انتخاب و خرید یک سیستم پارکینگ هوشمند و با کارایی بالا برای مجتمع خود را به شما معرفی کنیم.

دستگاه کنترل تردد

سیستم کنترل تردد پارکینگ هوشمند شرکت فرافن سامانه آسیا

برای هوشمند سازی پارکینگ مجتمع نیاز به تهیه یک سیستم کنترل پارکینگ RFID دارید که شامل تگ خوان یا کارتخوان RFID (ریدر برد بلند)، دستگاه کنترل تردد (Access Control)، تگ برچسبی RFID یا لیبل RFID برای شناسایی و نرم افزار می باشد.

در ورودی پارکینگ یک ریدر RFID قرار داده می شود که توسط آن تگ RFID نصب شده روی ماشین از فاصله 3 تا 8 متر خوانده می شود. اگر خودرو مجوز ورود داشته باشد، دستگاه اکسس کنترل به راهبند یا درب برقی فرمان داده و به خودرو اجازه عبور داده می شود. گزارش این رفت و آمد در نرم افزار کنترل تردد ثبت می گردد و بعداً قابل گزارشگیری است.

در مکان هایی که ترددهای زیاد دارد، بهتر است از یک راهبند اتوماتیک برای کنترل فیزیکی تردد استفاده شود. راهبند ها به دو نوع الکترومکانیکی و هیدرولیکی تقسیم می شوند. راهبند الکترومکانیکی قیمت کمتری داشته و برای ترددهای روزانه به نسبت کمتر، مناسب است. راهبند هیدرولیکی برای محل های پر تردد مناسب تر است زیرا در اثر کارکرد بالا داغ نمی‌شود و عمر زیادی دارد.

در انتخاب یک ریدر برد بلند RFID مناسب حتماً دقت کنید که دارای مقاومت بالا و استاندارد IP65 باشد زیرا ریدر ها در معرض گرما و سرما در فضای خارجی نصب می شوند و باید در این شرایط از مقاومت بالایی برخوردار باشند. برد آنتن بین 6 تا 8 متر برای بیشتر پارکینگ ها مناسب است بطوریکه از فاصله 6 متری، خودرو شناسایی شده و و در صورت مجاز بودن، درب باز شود. داشتن خروجی ویگند (Wiegand) برای ریدر بسیار مهم است چون پروتکل ارتباطی استاندارد تمامی دستگاه های اکسس کنترل است. ریدر با داشتن این خروجی می تواند به همه ی کنترلر ها و دستگاه های اکسس کنترل متصل شود. برد ریدر یا آنتن باید قابل تنظیم باشد تا در شرایط خاص بتوان تنظیمات لازم را انجام داد.

کنترل پارکینگ

مورد بعدی کنترلر ها هستند که از مهم ترین اجزای سیستم به حساب می آیند. کنترلر باید دارای صفحه نمایشگر و صفحه کلید بوده و از رابط کاربری فارسی پشتیبانی کند که کاربران بتوانند به سادگی از آن استفاده کنند و حذف یا اضافه یک تگ RFID  در آن راحت باشد زیرا در کنترلرهای بدون نمایشگر اضافه و حذف کردن تگ فرایندی دشواری است. وجود 2 پورت ورودی ویگند جهت اتصال به دو آنتن برد بلند ورود و خروج و داشتن حداقل یک رله برای اتصال به راهبند و درب برقی لازم است. داشتن پورت اترنت برای ارتباط با نرم افزار بسیار مهم است. داشتن پورت USB در مواردی که امکان کشیدن کابل شبکه نیست این امکان را می دهد که از طریق حافظه جانبی، دیتای ورود و خروج را به کامپیوتر و نرم افزار انتقال دهید. وجود حافظه داخلی برای نگهداری اطلاعات ترددها و ورود وخروج آنها و داشتن قابلیت استفاده به صورت آفلاین و بدون نیاز به کامپیوتر از موارد دیگریست که باید در نظر داشته باشید.

نرم افزار درگاه ارتباط شما با سامانه کنترل تردد است و یکی از مهمترین قسمت های آن است. کار با نرم افزار باید ساده باشد و با چند کلیک ساده عملیات تعریف، حذف یا مسدود کردن کاربر انجام شود. باید بتوانید برای تردد ساکنین به مکان های متفاوت، سناریوهای مختلف را اجرا کنید. برای مجوز های ساکنین تاریخ آغاز و پایان تعریف نمایید که برای مدیریت ساکنین موقت مثل مستاجرها مهم است. باید بتوان بر اساس ظرفیت پارکینگ و همچنین تعداد پارکینگ هر واحد محدودیت ایجاد کرد بطوریکه هر واحد مجتمع فقط به تعداد پارکینگی که دارد بتواند خودرو وارد کند. امکان مانیتورینگ و کنترل آنلاین تردد ها را فراهم کند. قابلیت ارتباط با انواع دوربین ها جهت عکس برداری از تردد های ورود و خروج را داشته باشد. باز کردن درب ها از طریق نرم افزار توسط اپراتور بصورت ثبت شده فراهم باشد. اطلاعات کامل مانند نام تردد کننده، چهره، نوع پلاک، مدل خودرو و غیره را نمایش دهد. امکان اتصال به ریدر رومیزی برای تعریف کارت ها و تگ ها را داشته باشد. کاربران وخودرو ها بر اساس آیتم های مختلف مانند مدل خودرو یا نوع پلاک قابل دسته بندی باشند. امکان اتصال به مدل های مختلف دستگاه ها از انواع برند ها را داشته باشد. بر اساس فیلتر های مختلف از ترددها گزارش ارائه دهد.

تگ های RFID که بر روی شیشه خودرو نصب می شوند، باید از نوع خرد شونده بوده که قابل جدا سازی و استفاده توسط غیر نباشد و امنیت شما را تضمین نماید. داشتن چیپست قدرتمند عمر، دقت و کارایی بالاتری به شما ارائه می دهد و در نهایت استفاده از یک تگ کد شده، امکان مدیریت راحتتر را فراهم می کند.

از همه مهمتر، داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش، از یک شرکت معتبر و با سابقه در ارائه سامانه کنترل تردد پارکینگ است که همه اینها در شرکت فرافن سامانه آسیا به بهترین شکل ممکن انجام میشود

 

خرید بک لینک و خرید رپورتاژ آگهی
ویــدا علیپور 0914.411.8533
   https://kharidbacklink.ir 


چاپ