عاداتی که نباید بعد از 60 سالگی ادامه پیدا کنند

عاداتی که نباید بعد از 60 سالگی ادامه پیدا کنند

تغییراتی که پس از بالا رفتن سن اتفاق می افتد به آرامی شروع شده و کم کم خود را نمایان می کنند. ممکن است کم‌کم بعد از بالا رفتن از دو طبقه شروع به نفس نفس زدن کنید، به اتوبوس نرسید، یا نتوانید نام بازیگران معروف را به خاطر بیاورید. برای پیشگیری از مشکلات بیشتر که در سنین بالا رخ می دهد، هرچه سریع تر اقدام به شروع عادت های سالم کنید، بهتر است. حتی تغییرات کوچک نیز می توانند تأثیر زیادی بر سلامت فرد بگذارند و هیچ گاه برای این تغییرات دیر نیست. می توانید از همین امروز این تغییرات را شروع کنید تا از نتایج آن بر بدن و مغز خود بهره مند شوید.

برای آنکه از بهره مندی از انواع ویتامین ها و مواد معدنی مطمئن شوید، می توانید در کنار رژیم غذایی سالم از مکمل های مناسب برای سن خود استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این محصولات و تهیه آنها به داروخانه اینترنتی مراجعه کنید.

  1. نوشیدن آب کافی را نادیده می گیرید

با بالا رفتن سن، کمتر احساس تشنگی خواهید کرد، به همین علت افراد مسن بیشتر از جوانان دچار کم­آبی می­شوند. کم­آبی بدن می­تواند منجر به بروز مشکلاتی نظیر نوسان فشار خون، عفونت­های ادراری، کاهش فعالیت و خستگی و ناهنجاری­های الکترولیتی گردد. به رنگ ادرار خود توجه داشته باشید، ادرار باید به رنگ زرد روشن باشد. اگر خیلی تیره باشد، آب بدن شما کم است و اگر شفاف­تر است احتمالا بیش از حد آب می­نوشید

  1. در تمرینات ورزشی خود تغییر ایجاد نمی کنید

بسیاری از افرادی که قصد شروع ورزش یا از سر گرفتن آن را دارند، تمریناتی مانند تمرینات گذشته خود را انجام می دهند، درحالی که با افزایش سن برخی از تمرینات ممکن به سلامت فرد آسیب برساند. زمانی که سن بالا می رود، بهتر است تمرکز خود را روی تمرینات تعادل، ترمیمی، کالیسِتنیک و تمرین با وزنه قرار دهید. تمرینات با وزنه موجب افزایش تشکیل استخوان شده و احتمال آسیب را کاهش می دهد.

  1. سال­‌هاست که دارو مصرف می­‌کنید

هدف از مصرف دارو بهبود سلامت بدن شماست تا بدنتان وارد هموستاز مناسب شود. برای بهبود اکثر مشکلاتی که برای سلامت بدن پیش می­آیند، ورزش، رژیم غذایی مناسب و سبک زندگی سالم اصلی ترین فاکتورها هستند. این فاکتورها به شما کمک می کنند تا داروها را کنار گذاشته یا دوز مورد نیاز خود را کاهش دهید.


  1. واکسن نمی زنید

برخی افراد به تکمیل واکسیناسیون دوران کودکی خود (مانند واکسن کزاز که باید هر 10 سال یکبار تکرار شود) توجه نمی‌کنند و یا سالانه واکسن آنفلوانزا دریافت نمی‌کنند. برخی از افراد نیز در مورد واکسن کووید 19 به شایعات توجه کرده و از زدن آن امتناع می کنند، در حالی که افراد باید با پزشک خود در این باره مشورت کنند و آخرین اطلاعات را در مورد واکسن­‌ها دریافت نمایند.

برای تهیه انواع محصولات بهداشتی، ضدعفونی کنند و ماسک می توانید از طریق  داروخانه آنلاین اقدام کرده و محصول مورد نظر خود را با ارسال فوری درب منزل تحویل بگیرید.

  1. معاینات منظم چشم پزشکی را جدی نمی­گیرید

علت اصلی نابینایی در افراد بالای 50 سال در ایالات متحده دژنراسیون ماکولای وابسته به سن (AMD)  است. در مراحل اولیه این بیماری ممکن است هیچ علائمی را تجربه نکنید و به مرور زمان دچار تاری دید شده و در نهایت به طور کلی بینایی خود را از دیت بدهید. برای پیشگیری از این مشکل، انجام معاینات منظم بسیار مهم است.

  1. نوشیدن کافئین پس از ظهر

پس از نوشیدن کافی، حدود 5 ساعت زمان لازم است تا نیمی از میزان کافئین مصرفی در بدن کاهش یابد و بیش از 10 الی 15 ساعت زمان لازم است تا تأثیر آن بر بدن و مغز از بین برود. برای تنظیم خواب خود، از اواسط روز به بعد از مصرف کافئین خودداری کنید. هم چنین قابل ذکر است که کافئین ادرارآور بوده و تعداد دفعات نیاز به سرویس بهداشتی را افزایش می دهد. در نتیجه به میزان کافی آب بنوشید تا بدنتان دچار کم آبی نشود.

  1. استراحت خوبی ندارید

سعی کنید برنامه ریزی مناسبی برای خواب خود داشته باشید و کمبود خواب در طول هفته را به آخر هفته موکول نکنید. شاید شنیده باشید که با افزایش سن به خواب کمتری احتیاج دارید، اما این مسئله درست نیست. در سنین شصت سالگی و پس از آن نیز باید 7 الی 9 ساعت خواب در شب داشته باشید.

  1. نسبت به سن خود احساس بدی دارید

از ناامیدی و ناراحتی در مورد افزایش سن خود دست بکشید. نحوه نگاه شما به سنتان به طور مستقیم روی خطر زوال عقل، طول عمر و سایر موارد اثر خواهد گذاشت. بنابراین دیدگاه مثبتی به تجربه سالمندی خود داشته باشید.

در صورت نیاز به تجهیزات پزشکی برای کنترل سلامت خود، می توانید به  داروخانه اینترنتی با ارسال رایگان  مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را به راحتی تهیه کنید.


چاپ