کرم دورچشم را چه موقعی باید مصرف کرد؟

موارد استفاده از کرم دورچشم یکی از مهم ترین لوازم آرایشی برای بانوان به حساب می آید. مراقبت کردن از پوست همیشه از اهمیت های زیادی برخوردار بوده و سن هرچه بالاتر برود، پوست بیشتر در معرض آلاینده ها و مواد سمی بیرون از بدن قرار میگیرد که به طبع نیاز به مراقبت هم دارد.

شستن صورت به همراه مرطوب نگه داشتن پوست و استفاده از کرم های ضدآفتاب جزو معمولی ترین توصیه هاییست که به اکثر بانوان در این زمینه گفته میشود تا بتوانند همیشه پوستی شاداب و جذاب داشته باشند.

جنس پوست دورچشم با سایر قسمت های پوست بدن متفاوت است و حساسیت بیشتری باید برای نگه داری آن به خرج داد. این قسمت نیازمند محصولی متفاوت است که برای رفع تیرگی اطراف چشم باید بسته به ژنتیک و عوامل محیطی یک محصول درست را انتخاب کرد.

متخصصین زیبایی و سلامت پوست بر این باور هستند که برای مرطوب نگه داشتن دورچشم توصیه میکنند تا از کرم مخصوص به خودش استفاده کنید چراکه مشکلات ناحیه دورچشم ممکن است به گونه ای باشد که مراقبت های پس از آنهم مهم و ضروری است.

گاها هم پیش میآید که مایعات بین بافت های زیرپوست جمع شده و باعث پف دارن شدن برخی از نواحی اطراف میشوند، کرم دورچشم برای رفع تیرگی اطراف چشم بسته به ژنتیک و ارث دارد و عواملی مثل نورخورشید، ترکیبات خونی و سن میتواند در آن تاثیرگذاری داشته باشد.

کرم دورچشم چه فوایدی دارد؟

یکی از هدف های اصلی کرم دورچشم را به غیر از روشن کردن نواحی مربوط به خودش میتواند ازبین برنده چروک های دورچشم نیز باشد، چراکه با رسانیدن مواد مغذی و مفید به دورچشم میتواند یک کمک کننده خوب باشد.

هنگامیکه دنبال کرم دورچشم مناسب پوست خودتان میگردید، بهترین مواردیکه میتوانید پیدا کنید کرم های بدون بو و صدحساسیت است. کرم هاییکه عطر زیادی دارند برای استفاده دورچشم اصلا توصیه نمیشوند.

آشنایی با دورچشم جوان کننده

بعضی از کرم های دورچشم دارای موارد کافئینی هستند که میتوانند به صورت موقت باعث سفت شدن پوست اطراف چشم شوند که تاثیر سریعتری روی چهره ایجاد میکند. کافئین باعث بهبود گردش خون شده و پف اطراف چشم را میتواند کمتر کند.

اگر اینجور کرم ها را قبل از استفاده درون یخچال یا جاییکه سرد هست بگذارید و بعد از آن برای اطراف چشم استفاده کنید، میتواند به راحتی پف را بخواباند. به طور کلی کرم دورچشم در اکثر مواقع حاوی موادی هست که در کرم های صورت از آنها نیز استفاده میشود که تنها میزان و درصد استفاده شده در هرکدام متفاوت است.

اگر از کرم هایی که برای صورت استفاده میکنید که دارای مواد ضعیف هستند و در اطلاعات آنها استفاده برای دورچشم را بلامانع دانسته، مشکلی ایجاد نمیکند.

ولی کرم های ازبین برنده جوش یا ضدچروک صورت به خاطر داشتن مواد تشکیل دهنده قوی، درصورتیکه برای دورچشم استفاده بشود میتواند التهاب آور باشد و یا عارضه های جدیدتری را ایجاد کند.

برای استفاده از کرم دورچشم از چه سنی باید اقدام کرد؟

استفاده از کرم دورچشم زمان مشخصی ندارد و در هرسنی میتوان از آن استفاده کرد چراکه مراقبت های پوستی در هر سن و زمانی میتواند مورد توجه قرار بگیرد. منظور از این مسئله اینست که هر سنی را میتوان برای استفاده از کرم دورچشم شروع کرد و استفاده از آن برای جوانان و نوجوانان دختر مشکلی ایجاد نمیکند.

 

اگر در سنین نوجوانی و جوانی هستید، دنبال کرم هایی باشید که تنها خاصیت مرطوب کنندگی داشته باشد و استفاده از انواع کرم دورچشم، ضد چروک و رفع تیرگی چشم در این برهه زمانی پیشنهاد نمیشود.  

اگر در حال خواندن این مطلب بوده و در هر بازه سنی هستید، و از کرم دورچشم استفاده نمیکردید به دیربودن استفاده از آن فکر نکنید چراکه هر موقع استفاده کنید میتواند اثربخش باشد.

هرچه سن بالاتر میرود، برای استفاده از کرم ضدچروک دورچشم و انواع کرم های ضدپیری صورت هیچ موقع دیر نیست چراکه حداقل از پیری زودرس پوست در روزها و ماه های آینده میتوانید جلوگیری لازم را به عمل آورید که در ساده ترین حالت ممکن، پوست خود را میتوانید از رادیکال های آزاد و مواد مضر در محیط محافظت کنید.

کرم دورچشم فقط برای استفاده دختران و بانوان نیست، بلکه آقایان هم برای مراقبت های پوستی خودشان میتوانند از این کرم استفاده کنند. البته باید این نکته را هم در نظر گرفت که اگر در سنین بالا قرار دارید، کرم دورچشم میتواند به عنوان یک معجزه کننده عمل کند و در زمان کوتاهی چین و چروک شما را از بینن ببرد ولی حداقل بدانید که با تغذیه و محافظت هم میتوان از چروک شدن بیشتر و آسیب به پوست جلوگیری کرد.

خیلی از افراد در زیر پوست های خود چربی هایی دارند که به صورت دانه و یا لکه های برجسته هستند که باید بدانید هیچ کرم دورچشم نمیتواند این چربی ها را به طور کامل از بین ببرد.

کرم دورچشم را از کجا تهیه کنیم؟

برندهای کرم دورچشم باتوجه به زیاد بودن در بازار، بهتر است از جای معتبر و یا افرادیکه قبلا از برند معتبری استفاده کرده و رضایت حاصل شده استفاده کنید. باتوجه به اینکه در وسایل آرایشی و بهداشتی موجود در بازار هم میتواند تقلب و فیک وجود داشته باشد، باید بتوانید برند اصل و برند فیک را از هم تشخیص دهید که این مورد درصورتیکه نمیتوان اصل را از غیر اصل تشخیص داد میتوان به کارشناس و مشاور مربوط به خودش واگذار کرد. در فروشگاه اسکین بازار با تنوع محصولات مختلف در زمینه آرایشی و بهداشتی خصوصا خرید کرم دورچشم میتوانید به راحتی خرید خود را انجام دهید.

فروشگاه اسکین بازار ارائه کننده انواع مختلف لوازم آرایشی و بهداشتی بوده که برندهای معتبر را برای مشتریان خود ارائه میکند. شما میتوانید انواع محصولات دورچشم و سایر لوازم آرایشی را با قیمت مناسب و باکیفیت بالا تهیه و درب منزل خود تحویل بگیرید.

اگر نیاز به مشاوره آرایشی و بهداشتی داشتید، کارشناسان اسکین بازار در کنار شما هستند تا هرگونه سوال در زمینه های مختلف آرایشی را جواب داده و به شما در انتخاب بهترین گزینه کمک کنند. همین حالا به فروشگاه اسکین بازار بروید و از محصولات دیدن فرمایید.


چاپ