پیکرتراشی چیست و چطور انجام می‌شود؟

پیکرتراشی روشی برای اصلاح خطوط و تناسب اندام در بدن با جمع‌آوری و توزیع مجدد سلول‌های چربی از نواحی چاق است. در طی این عمل ، می‌توان مقدار بافت چربی را در مناطقی از بدن که کمبود آن وجود دارد (به عنوان مثال، سینه، باسن) دوباره پر کرد و همچنین یک ساختار عضلانی ورزشی را بر روی کمر، شکم و عضلات شکم بازسازی کرد.

اگر بافت چربی در به اصطلاح «انبارها» رسوب شود، متاسفانه خلاص شدن از شر آن با کمک تمرینات بدنی شدید، رژیم‌های غذایی و روش‌های ساده غیرممکن است. با کمک پیکرتراشی میتوانید بدن خود را بازسازی و بهبود بخشید و به آن فرمی باریک و ورزشی داد. امروزه یکی از سریع‌ترین، ایمن‌ترین و جامع‌ترین راه حله‌ها برای از بین بردن مشکلات ساختاری بدن جراحی پلاستیک است که توسط فوق تخصص جراحی زیبایی پلاستیک انجام می‌شود.

در مشاوره اولیه، جراح پلاستیک خواسته‌های بیمار را در مورد زمینه‌های اصلاح روشن میکند و معاینات لازم را انجام می‌دهد. ممکن است بیمار روش لیپوساکشن (ارتعاش، لیزر، اولتراسوند) را انتخاب کند. البته در این زمینه تصمیم پزشک نیز دخیل است چراکه شناسایی موارد منع استفاده لیپو اسکالپچر در مرحله اولیه ضروری است. سپس بیمار تحت معاینه و آزمایشات (اعتبار به مدت 14 روز) و مشاوره با دیگر پزشکان قرار می‌گیرد. کافی است توصیه‌های جراح پلاستیک را رعایت کنید و برای انجام این جراحی دیگر هیچ آمادگی خاصی لازم نیست. قبل از عمل، پزشک علامت گذاری‌های لازم را انجام می‌دهد، سپس به بیمار بیهوشی عمومی یا موضعی خفیف (بسته به میزان اصلاح) داده می‌شود. سپس یک کانول مخصوص زیر پوست ناحیه مورد نظر قرار داده شده و بافت چربی گرفته شده و با استفاده از روش لیپوساکشن ارتعاشی با دقت بالا تصفیه میشود. مدل‌سازی (لیپوفیلینگ) با بهترین سوزن‌ها انجام می شود و مدت زمان عمل به طور متوسط۲ و نیم تا ۴ ساعت است. از آنجایی که لیپواسکالپچر یک جراحی کم تهاجمی است که در آن برداشتن پوست و آسیب به ساختارهای آناتومیک حذف شده است، زمان بهبودی و نقاهت آن نیز کوتاه است.

 


چاپ