آموزش تاتو

راه‌های زیادی برای آموزش تاتو و ورود به کسب و کار خالکوبی وجود دارد، اما تنها تعدادی از این راه‌ها شما را در مسیر درست راهنمایی می‌کنند. همه راه ها در مسیر آموزش تاتو و تبدیل شدن به یک تاتو آرتیست موفق با اولین قدم شروع می‌شود: کارآموزی. مانند بسیاری چیزهای دیگر در این دنیا، برداشتن اولین قدم همیشه آسان نیست. یک تاتو آرتیست هنگام انتخاب یک شاگرد خیلی چیزها را در نظر می‌گیرد و اگرچه به این سادگی نیست که یک سری سوالات بله یا خیر در یک لیست از پیش تعیین شده بپرسد، اما چند سوال وجود دارد که همیشه از یک شاگرد بالقوه می‌پرسند. بنابراین بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا چیزهایی هستند که باید حتی قبل از برداشتن اولین قدم بدانید. اینها چیزهایی است که همه باید قبل از آموزش تاتو و برای درخواست کارآموزی بدانند. برای اینکه بدانید چگونه تتو کار ماهر شوید در ادامه این مقاله با ما باشید.

چگونه باید آموزش تاتو را شروع کنید؟

روی مهارت های هنری خود کار کنید. اگر مقداری استعداد نقاشی دارید، یادگیری و تمرین به شما کمک می‌کند تا مهارت های خود را بهبود ببخشید. شما باید برای بختر خط کشیدن، سایه زدن، ترکیب بندی و غیره وقت بگذارید. این ممکن است شامل رفتن به مدرسه هنر، شرکت در کلاس‌ها و/یا یافتن راه‌های دیگری برای یادگیری مهارت‌های هنری اساسی باشد که برای آموزش تاتو به آن نیاز دارید.

یک نمونه کار بسازید. قبل از اینکه بتوانید برای کارآموزی درخواست دهید، به یک نمونه کار نیاز دارید. ساختن رزومه و داشتن نمونه کار عالی زمان و تلاش بسیار بیشتری از آنچه تصور می‌کنید می‌طلبد.

شاگرد یک تاتو آرتیست حرفه‌ای شوید. برای آموزش تاتو حتما فردا با مهارت و تجربه بالا را به عنوان مربی خود انتخاب کنید. شما همچنین می‌توانید با مراجعه به آموزشگاه های معتبر کلاس های خود را با مدرسان حرفه‌ای و دارای مدرک بین المللی بردارید تا از کیفیت درس های آموزش تاتو مطمئن باشید.

برای گرفتن مدرک اقدام کنید. مراحل دریافت گواهینامه‌ی مجاز را طی کرده و مدرک خود را دریافت کنید. در دوره‌های مخصوص قبل از دریافت مدرک شرکت کنید تا مدرک مجاز را دریافت کنید.

محلی برای کار خود پیدا کنید. این ممکن است جایی باشد که در آن شاگردی کرده‌اید، یا ممکن است جای دیگری باشد.

تمرینات آموزش تاتو در خانه

نقاشی یک چیز است. اما خالکوبی یک بدن واقعی کاملا چیز دیگری است. در اینجا نحوه ایجاد مهارت های خالکوبی خود را آموزش می دهیم.

 

روی اشیاء و سطوح پوست مانند طراحی کنید. بعد از اینکه روی کاغذ تمرین کردید، می‌توانید به سراغ اشیاء سه بعدی بروید. برخی از میوه ها (مثلاً خربزه یا گریپ فروت) یا سایر اجسام بی جان و گرد برای تمرین مناسب هستند. برخی برای آموزش تاتو با جوهر غیر سمی یا حنا روی قسمت های بدن طراحی می‌کنند.

تمرین، تمرین، تمرین. به عنوان یک هنرمند از شما انتظار می‌رود که در سبک‌های مختلف کار کنید و فقط با انجام کار می‌توانید یاد بگیرید. با مداد شروع کنید، سپس با خودکار تمرین کنید، سپس در نهایت دست خود را در دستگاه خالکوبی امتحان کنید.

با ابزار تمرین کنید. قبل از برداشتن دستگاه خالکوبی، توصیه می کنم آن را با یک خودکار یا مداد سنگین برای تمرین آموزش تاتو امتحان کنید. این به شما کمک می‌کند قدرت و مهارت دست را بهتر کنید. به منظور نفوذ به پوست، دستگاه باید جوهر را سنگین‌تر از قلم اعمال کند. شما می‌توانیدبا اضافه کردن صد گرمی به قلم خود تمرین کنید. همچنین حرکات دست را امتحان کنید. البته یوتیوب ویدیوهای مفید زیادی دارد.

با ماشین تاتو امتحان کنید. وقتی احساس راحتی کردید، می‌توانید یک دستگاه ارزان قیمت تهیه کرده و روی میوه، چرم یا اشیاء دیگر تمرین کنید. به لرزش اضافه شده و نحوه تأثیر آن بر دست (و خط) عادت کنید. همچنین می توانید دستگاه خود را با مداد یا خودکار تنظیم کنید یا تمرین کنید. توصیه می‌شود روی پوست تقلبی یا پوست گاو تمرین کنید که می‌توانید آن ها را به صورت آنلاین یا از قصابی خریداری کنید.

آموزش تاتو متناسب با بدن

همانطور که در حال آموزش تاتو و توسعه مهارت های طراحی و استفاده از ابزار هستید، همچنین باید روی ایجاد تاتو‌های متناسب با بدن تمرکز کنید، که آنقدرها هم که به نظر می‌رسد آسان نیست. قبل از اینکه بتوانید در هنر تاتو موفق شوید، باید به چند نکته در مورد بدن انسان توجه کنید تا بتوانید روی آن نقاشی کنید.

  1. بدن انسان خطوط مستقیمی ندارد.

این چه تاثیری بر شما و سبک طراحی شما دارد؟ این موضوع خیلی روی طراحی شما تأثیر می‌گذارد، به خصوص اگر از خط کش برای ایجاد بیشتر طراحی های خود استفاده کنید، زیرا قرار دادن خطوط مستقیم زیاد در طراحی تاتو زیاد مناسب نیست. بدن دائماً در حال خم شدن و انقباض عضلات خود است و تقریباً همیشه در حال حرکت است، بنابراین خطوط مستقیم تقریباً همیشه خمیده به نظر می‌رسند.

چیز دیگری که در آموزش تاتو باید از آن دوری کنید دایره های کامل یا متحدالمرکز است. خالکوبی آنها بسیار سخت است و اکثر هنرمندان طرح و یا قطعه‌ای را که به بیش از چند دایره کامل نیاز دارد، اجرا نمی‌کنند. آنها نه تنها سخت هستند، بلکه با خم شدن و شل شدن بدن، دایره ها نیز تغییر شکل می‌دهند و در آینده ظاهر خوبی نخواهند داشت.

  1. هر طرحی باید برای بدن و قسمت خاصی از بدن مناسب باشد.

این یکی از مواردی است که استفاده ازخط کشی در ایجاد قطعات نمونه کار مفید است و داشتن دوستانی با اشکال و اندازه‌های مختلف نیز به شما کمک می‌کند. شما می‌توانید تاتویی مناسب بدن آنها طراحی کرده و تمرین کنید.

  1. تا جایی که می‌توانید خالکوبی‌‌های منحصر به فرد و شخصی برای بدن‌های افراد (و اعضای بدن) طراحی کنید.

در حالی که شما فقط حدود 10 نمونه از این نوع نمونه‌ها را در رزومه کار خود قرار می‌دهید، اگر از قبل 100 یا بیشتر از این نوع طرح‌های سفارشی و خاص را انجام دهید، به شما کمک می‌کند رزومه بهتری جمع کنید. از بین بهترین نمونه‌های کار خود فقط بهترین‎ها را انتخاب کنید.

اولین سوالی که موقع استخدام یا در بازار کار از شما می‌پرسند این است که آیا نمونه کار دارید؟

وقتی به این موضوع می پردازید، سؤالات فرعی زیادی وجود دارد، اما این همیشه مرحله اول خواهد بود. تاتو آرتیستی که به دنبال کارآموزی با او هستید، از شما می‌خواهد که آثار هنری و طرح‌های شما را ببیند تا بتواند تعیین کند که آیا شما پیش سازهای این تجارت را دارید یا خیر. این نقطه تمرکز برای قبول کردن شما خواهد بود. در صورت داشتن نمونه کار هنری خوب او شما را برای آموزش تاتو قبول می‌کند.

دریافت مدرک بین المللی تاتو

داشتن مدرک بین‌المللی در ایران و در هر جای دیگر دنیا موثق است و برای شما مفید است. شما باید برای دریافت مدرک بین المللی تاتو از دو مرحله‌ی عملی و نظری سربلند رد شوید. پیروزی در این مراحل نیازمند مهارت بالا است. شما برای دریافت این مدرک باید کلاس های آموزشی و یا دوره کارآموزی گذرانده باشید. این مدرک به شکل الکترونیکی صادر می‌شود و پس از مدتی نیز باید برای تمدید آن اقدام نمایید که با داشتن مهارت کافی و هنگام کار کردن با مدرک خود اصلا نیاز نیست نگران تمدید آن باشید. اگر فکر می‌کنید برای شرکت در آزمون مدرک بین المللی مهارت ندارید می‌توانید شرکت در کلاس‌های آموزش تاتو را در مراحل مقدماتی تا پیشرفته در نظر بگیرید.


چاپ