بهترین کشور برای بازنشستگی

کشورهای بسیاری وجود دارند که توسط افراد مختلف برای مهاجرت کاری به شما پیشنهاد می‌شوند، اما این پیشنهادات بدون در نظر گرفتن شرایط فعلی شما و شرایط مهاجرپذیری آن کشور می‌باشد. برای مثال، کشوری مانند سوئیس معمولا همیشه بر سر زبان‌ها می‌باشد و برای مهاجرت کاری پیشنهاد می‌شود؛ اما هیچ کدام از پیشنهاد دهندگان به این توجه نمی‌کنند که مهاجرت کاری به سوئیس تنها مخصوص افرادی است که تمکن مالی بالایی داشته باشند؛ به این معنی که این کشور تنها مناسب افرادی است که به سطح موفقیت بالایی در کسب و کار خود رسیده‌اند و اکنون با مهاجرت کاری به سوئیس قصد ادامه کسب و کار خود را دارند. اما کشوری مانند آلمان، معمولا توسط مشاوران بسیار به شما پیشنهاد خواهد شد؛ زیرا آلمان نسبت به سوئیس با بحران نیروی کار انسانی بیشتری روبرو می‌باشد و همچنین شما با یک وضعیت مالی متوسط می‌توانید تمکن مالی خود را ثابت کنید.

در این مقاله سعی داریم که شرایط مختلف و متفاوت کشورهای معروف برای مهاجرت کاری را بررسی کنیم و به این دانش برسیم که کدام کشور مناسب کدام وضعیت می‌باشد؟ در اینصورت می‌توانید انتخابی هوشمندانه‌تر داشته باشید. البته به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما برای انتخاب کشور مقصد خود، از مشاورین مجرب ایرانیکا کمک بگیرید؛ زیرا این انتخاب یک مورد سرنوشت ساز است که هرچقدر در این حیطه از مشورت دیگران استفاده کنید کافی نیست.

 آمریکا، در صدر کشورها

آمریکا همچنان برای دهه‌های متوالی بهترین و رویایی‌ترین مقصد برای مهاجران تحصیلی و کاری بوده است و همچنان این جایگاه را حفظ نموده است. کشور آمریکا با 5500 دانشگاه و کالج فعال در سطح کشور، یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی و شغلی برای هر فردی می‌باشد. شما به هر موضوع خاصی علاقه داشته باشید، در هر کجای جهان فضایی مناسب برای آن پیدا نکنید، در آمریکا پیدا خواهید نمود. البته توجه داشته باشید که تحصیل و مهاجرت شغلی در آمریکا نیازمند تمکن مالی می‌باشد و شما باید مطمئن باشید که در سال‌های اولیه از عهده مخارجتان بر می‌آیید. بسیاری از افرادی که دوست ندارند به قاره آمریکا سفر کنند، کشور سوئیس را برای مهاجرت کاری و شغلی انتخاب می‌کنند که به نوبه خود یکی از بهترین کشورها می‌باشد. در ادامه به معرفی این کشور خواهیم پرداخت.

در بسیاری از موارد، کشور کانادا برای تحصیل و مهاجرت کاری پیشنهاد می‌شود، زیرا جاب آفر کانادا در دنیا محبوب است. کانادا به دلیل شرایط  جغرافیایی، سیاسی و اقتصادی تبدیل به یک کشور شدیدا مهاجرپذیر شده است که با بحران کمبود نیروی کار نیز مواجه شده است. شما با مهاجرت کاری به کانادا به آسانی می‌توانید شغل مناسب خود را پیدا کنید. همچنین به شما پیشنهاد می‌کنیم برای اخذ ویزای کانادا و همچنین گرفتن جاب آفر از کارشناسان مجرب ایرانیکا کمک بگیرید.

کشور سوئیس برای مهاجرت کاری

کشور سوئیس در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی رتبه یکم را به خود اختصاص داده است و یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی و پس از آن شاغل شدن در این کشور می‌باشد. نرخ درآمد در این کشور نسبت به سایر کشورها بیشتر می‌باشد و به همین دلیل بسیاری برای ادامه شغل خود این کشور را انتخاب می‌کنند. البته توجه داشته باشید که برای مهاجرت کاری به این کشور نیاز به شرایط مالی مساعدی دارید تا بتوانید از عهده مخارج اولیه خود برآیید و اگر که از لحاظ مالی در شرایط مساعدی به سر نمی‌برید، معمولا این کشور به شما پیشنهاد نمی‌شود.

 بهترین کشور برای بازنشستگی

معمولا افراد آینده‌نگری که علاقه دارند آینده دور زندگی خود را ببینند، در کنار انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کاری، شرایط بازنشستگی آن کشور را نیز در نظر می‌گیرند. مطمئنا بازنشستگی یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی شما می‌باشد که اگر خوب برای آن برنامه‌ریزی نکرده باشید، شاید در زندگی خود مورد فشار واقع شوید. البته ما نمی‌توانیم تظمین کنیم که بهترین کشور برای بازنشستگی کدام کشور است، زیرا شرایط بازنشستگی هر شغل و رشته‌ای به نوبه خود متفاوت است و همچنین این شرایط در هر کشور مجدد تفاوت‌های خاص خود را قائل می‌شود. اما می‌توانیم کشورهایی که معمولا برای بازنشستگی به شما پیشنهاد می‌شوند را به اختصار نام ببریم.

کشور پاناما، سال‌های سال است که به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای سرکردن بازنشستگی‌تان پیشنهاد می‌شود. علت اصلی این موضوع، آب و هوای دلپذیر و مناسب این کشور است. کشور پاناما از این جهت پیشنهاد می‌شود که کشوری آرام است و زندگی در این کشور بسیار لذت بخش است و خستگی کار را از تنتان بیرون می‌کند.

کاستاریکا نیز یکی از مقاصد محبوب برای کسانی است که دوست دارند دوران بازنشستگی خود را در کشوری عالی بگذرانند و از زندگی خود لذت ببرند. وجه اختلاف کاستاریکا با پاناما، فرهنگ مردم و فرهنگ محلی این کشور می‌باشد که زندگی در بین مردم این کشور را لذت بخش می‌کند. همچنین آب و هوای گرم‌سیر، هزینه پائین زندگی و درمانی و طبیعت زیبای آفتابی زندگی در این کشور را زیبا تر کرده است.

آخرین مقصدی که برای مهاجرت بازنشستگی به آن می‌پردازیم، کشور پرتغال می‌باشد. کشور پرتغال با تمام زیبایی هایش، دارای هزینه زندگی بسیار پائینی می‌باشد. همچنین فرهنگ بسیار زیبای مردم این کشور زندگی در بین جامعه مردم را برای شما دلنشین می‌کند. امنیت بالای این کشور و نرخ پائین جرم و جنایت از ویژگی‌های بارز این کشور می‌باشد. بسیاری از بازنشستگان این کشور را برای سرکردن دوران بازنشستگی خود انتخاب می‌کنند.


چاپ