علت نکشیدن کاغذ توسط چاپگر

مشکل کاغذ نکشیدن پرینتر، ممکن است در همه چاپگر ها و حتی دستگاه کپی  ایجاد شود. با بروز این مشکل، ارور Out of Paper در پرینتر ظاهر می شود.گاهی هم ممکن است پرینتر کاغذ را چندتایی بکشد یا کاغذ را جمع  کند. در این مواقع، دستگاه به دلیل خرابی قطعه مخصوص مکش برگه یا انتخاب اشتباه سینی کاغذ، نمی تواند کاغذ را به داخل بکشد. گاهی هم ممکن است مشکل از خرابی کاغذکش، استفاده از کاغذ بی کیفیت، خرابی مین برد و وضعیت درب دستگاه باشد که راه حل برطرف کردن این مشکل را در ادامه توضیح میدهیم:

درلحظه ای که با مشکل کاغذ نکشیدن توسط پرینتر برخورد کردید ابتدا کاغذ خود را چک کنید ،اگر از کاغذ استاندارد و 80 گرمی استفاده نمیکنید و کاغذ شما از استاندارد نازک تر باشد کاغذ کش پرینتر با اختلال روبرو میشود و یا بصورت چندتایی کاغذ را به داخل میکشد.
در برخی از موارد کاغذهای باطله ،نصف شده یا کثیف که برای هزینه کمتر میخواهیم پشت آنها چاپ کنیم باعث کثیقی پیکاپ پرینتر میشود که به مرور زمان باعث خرابی کاغذ کش پرینتر میشود.

اگر کاغذ خود را بررسی کردید و مشکل برطرف نشد باید وضعیت کاغذ کش پرینتر را بررسی کنید.

 وظیفه اصلی پیکاپ یا کاغذکش پرینتر، مکش کاغذ به داخل دستگاه است. بنابراین، باید کارکرد صحیح این قطعه و سالم بودن آن را بررسی کنید. این قطعه بیضی شکل که شبیه به غلتک است، در بیشتر پرینترها، در زیر کارتریج قرار دارد. سطح پیکاپ پرزهایی دارد که برای کشیدن کاغذ به داخل دستگاه کاربرد دارند. این پرزها در اثر سایش مداوم و به مرور زمان صاف می شوند و نیاز به تعویض پیدا می کنند. در بعضی موارد، پیکاپ به علت کثیف بودن،استفاده از کاغذهای کثیف و یا پودرریزی کارتریج بر اثراشتباه در شارژ کارتریج  کارکرد خود را از دست می دهد و نیاز به پاکسازی دارد.

در همین مواقع است که به احتمال زیاد، مشکل نکشیدن کاغذ توسط پرینتر رخ میدهد. حتما کاغذکش پرینتر را بررسی کرده و در صورت نیاز، آن را تمیز یا تعویض نمایید.

یکی دیگر از عواملی که باعث نکشیدن کاغذ در پرینتر میشود درب پرینتر میباشد که باید بررسی شود خراب شدن سوییچ درب باعث تشخیص اشتباه در وضعیت باز یا بسته بودن درب دستگاه می شود. البته بهتر است تشخیص سلامتی این قطعه و ارتباط آن با عدم مکش کاغذ به داخل پرینتر، توسط یک فرد متخصص انجام شود و حتما باید برای تعمیر پرینتر اقدام نمایید.

 

یکی دیگر از عوامل کاغذ نکشیدن چاپگر مین برد پرینتر میباشد.

مین برد پرینتر یکی از قطعات بسیار مهم چاپگر است که هرگونه خرابی آن، در عملکرد درست پرینتر تاثیر می گذارد. پردازش اطلاعات وظیفه اصلی مین برد است و با پردازش داده های ورودی، تصمیم می گیرد که کدام را ارسال کند. بنابراین، اگر هرگونه آسیبی به مین برد وارد شود، به احتمال زیاد دستگاه روشن نمی شود. معمولا نوسان شدید برق، آسیب های فیزیکی وارد شده به قطعه یا اتصال کابل های غیر استاندارد، باعث خرابی مین برد می شوند. گاهی تنها با ترمیم یا تعویض مین برد می توان مشکل نکشیدن کاغذ توسط پرینتر را حل کرد.

 

 

 

یکی از عوامل مهم در آسیب به چاپگر و ایجاد مشکلات مختلف در پرینتر استفاده از کارتریج های نا مرغوب میباشد چراکه کارتریج اگر پودر ریزی داشته باشد و از قطعات نامرغوب ساخته شده باشد میتواند هزینه تعمیر و سرویس پرینتر را بالا ببرد.

همیشه برای خرید کارتریج  بهترین کارتریج لیزری  را انتخاب کنید

منبع: www.parchaba.com

 

در پایان اطلاعات یکی از شرکتهای معتبر را برای شما همراهان میگذاریم تا در صورت هرگونه مشاوره یا سوال بتوانید از کارشناسان زبده این شرکت کمک بگیرید:

 

شرکت پردیس چاپگر باران(سهامی خاص)

تلفن تماس :02188341919  -  02188322120

آدرس دفتر مرکزی تهران:خیابان کریمخان زند خ ایرانشهر شمالی نبش خ اراک پلاک 158 طبقه دوم واحد 1و2

ساعات کارشرکت :08:30 الی 17


چاپ