با جاذبه های گردشگری گرجستان از موزه جذاب آجارا تا قلعه ناریکالا آشنا شوید

گرجستان را می توان کشوری دانست که دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی و همینطور مدرن بسیار بی شماری می باشد و از دیرباز مورد توجه بسیاری از حکمرانان و پادشاهان قرار گرفته است این کشور در سال های اخیر با توجه بسیار ویژه ای که به صنعت توریسم داشته است توانسته است رشد بسیار مناسبی در این زمینه داشته باشد و همین موضوع سبب شده است تا تعداد بسیار زیادی از گردشگران سالانه به این کشور حوزه کوه های قفقاز سفر کنند.

به گزارش سفر باتو کشور گرجستان در شرق دریای سیاه قرار گرفته است و یکی از دیدنی ترین .همینطور جذاب ترین و زیباترین  کشپر ها در این منطقه از جهان محسوب می شود. در اسطوره های گرجی آمده است که این سرزمین بهترین و مرغوب ترین زمین است که هدیه خدا به مردم  این سرزمبن می باشد .

 بسیاری نیز این اعتقاد قلبی را دارند که گرجستان را گویی خدایان امرزیده اند در افسانه های گرجی به طور مفصل درباره این موضوع بحث شده است که یکی ازآنها حاکی از آن است که زمانی که خداوند زمین را بین مردم دنیا تقسیم می کرد.  گرجی ها در میهمانی جمع بودند وازدریافت زمین محروم می شوند و زمانی پی به این موضوع میبرند نزد خداوند میروند و از خدا میخواند که به آنها نیز زمینی بدهد ولی او نمی پذیرد پس آنها خداوند را در میهمانی خود دعوت می کنند و او می پذیرد وخداوند آنقدر از میمان نوازی آنها خرسند می شود که به مردم گرجستان آن قطعه از زمینی را که برای خود نگه داشته بود را تقدیم میکنند که همین موضوع سبب می شود مردم گرجستان بسیار مهمان نواز و خوش مشرب باشند اما بسیاری نیز بر این عقیده هستند که خداوند هنگامی که داشته است غذا های خوشمزه از گوشت و مرف و شیر و میوه های اسمانی و بهشتی نوشه جان می کرده است مقداری از این غذا های بسیار خوشمزه بر روی زمین ریخته شده است که این امر نیز با عث حاصلخیزی و زر خیزی این منطقه از کره زمین شده است کشور گرجستان سراسر آرامش حاصل خیزی  و همینطور اصالت و امنیت است و این ها نیزهدیه های ارزشمند از خداوند به مردم مهربان ودست و دلباز آن کشور می باشد. افسانه هایی از این دست در میان مردم این سرزمبن و همینطور مردمان قفقاز درباره این کشور بسیار زیبا و دلنشین زیاد است. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با تعدادی از شگفتی های بسیار منحصر به فرد این سرزمبن بیشتر اشنا کنیم.

قلعه ناریکالا

قلعه ای بسیار زیبا و دیدنی که در تور گرجستان ارزان قیمت  پشت آن تاریخی بسیار پر فراز و نشیب به چشم می خورد این قلعه بسیار زیبا و دیدنی در کوه مقدس متاتسمیندا درنزدیکی شهر زیبای تفلیس قرار دارد که نام آن قلعه ناریکالا می باشد این قلعه از معروف ترین قلعه های شهر تفلیس است و همین طور یکی از قدیمی ترین بناهای تاریخی در این شهر گرجی به شما می رود که با تاریخ آن می توان فهمید که از سرزمین آب های گرم حفاظت می کرده است. مردم این شهر قلعه نارین را قلب و روح تفلیس  می دانند. جالب است بدانید که این قعله در قرن چهارم بعد از میلاد حضرت مسیح در شهر زیبای تفلیس و به نوعی در بلندی های مجاور به شهر تفلیس  ساخته شده است و دارای شهرت بسیار زیادی در زمان خود در منطقه بوده است اما پس از گذشت مدتی مغول ها نام این قلعه را به نام کنونی این قلعه یعنی قلعه ناریکالا  تغییر دادند. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد بازدید از این مجموعه بسیار زیبا را دارید کفشهای پیاده وری خود را به پا کنید و از این کوه بسیار زیبا و دیدنی صعودکنید و این قلعه بسیار جذاب را برای چندمین بار فتح کنید زیرا جاذبه های بسیاری را در آن کشف خواهید کرد که شامل مناظری می باشد که در طول مسیر مشاهده می توانید به نهایت از آنها لذت ببرید و باور کنید که ارزشش دیدن را حتما دارد. اطمینان پیدا کنید که در اطراف قلعه و کلیسای ارتدکس واقع در داخل قلعه نیز دیدن خواهید کرد زیرا این کلیسا و این بنای بسیار زیبا چیزی کم از خود قلعه ندارد و دارای تاریخی بسیار پر فراز و نشیب می باشد که می تواند هر کسی را به خود مبهوت کند.

موزه بسیار جذاب آجارا در باتومی

موزه ی دیگری که در لیست جاذبه های گردشگری در شهر بسیار زیبای باتومی قرار دارد .همچنین میتوانید تور آنتالیا لحظه آخری سفر باتو را ببینید . این امکان را به شما می دهد که از آن دیدن کنید موزه هنرهای زیبای آجارا می باشد که سفر شما را به طور قطع خاطره انگیز تر خواهد کرد و ما به شما پیشنهاد می کنیم از آن دیدن کنید تا سفری بسیار جذاب و خاطره انگیز را به گرجستان برای خود رقم بزنید.

تولید محتوا، خرید بک لینک و رپورتاژ
ویدا علیپور : 0914.411.8533


چاپ