مناطق گردشگری منحصر به فرد مشهد از کوه سنگی تا موزه نان

شهر مشهد که از وجود حرم امام رضا  علیه السلام  بهره می برد به عنوان پایتخت مذهبی ایران شناخته می شود و سالانه تعداد بسیار زیادی از مسافران و همینطور گردشگران داخلی و خارجی برای مقاصدی توریستی گوناگون وارد مشهد این شهر گوهر بار می شوند و به همین دلیل است که سالانه نظر گردشگران خارجی و داخلی زیادی را به خود جلب می کند و توانسته است در رده بهترین شهرهای ایران از نظر میزان مسافر قرار بگیرد و به همین خاطر این عامل باعث شده تا علاوه بر جنبه مذهبی و زیارتی در جنبه های گردشگری نیز پیشرفت های چشمگیری داشته باشد و با گذشت زمان این شهر بیشتر از قبل از قالب مذهبی خارج شده و جنبه های گردشگری پیدا کرده است که این موارد را می توانید در اقامتگاه های بسیار لوکس و دیدنی مشهد جست و جو کرد که دارای بهترین امکانات رفاهی برای زائران و همینطور مسافران این شهر مذهبی می باشد. در سفر به مشهد از این اماکن هم دیدن کنید. پیشنهاد میکنیم برای اقامت ارزان تر در مشهد، هتل و اقامتگاه خود را از لیست هتل های مشهد سایت سفرباتو را دنبال کنید و از به روز ترین اطلاعاتی که ما در اختیار شما قرار خواهیم داد نهایت استفاده را ببرید پس با ما همراه شوید.

موزه نان بسیار جذاب در مشهد

به گزارش سفر باتو یکی دیگر از جاهای دیدنی موزن نان این شهر می باشد که توانسته است سالانه تعداد بسیار زیادی از گردشگران و همینطور زائران بسیاری را به خود جلب کند نخستین موزه تخصصی نان در خاورمیانه در سال ۱۳۹۰ در مشهد افتتاح گردید ایست که از ایی حیص دارای اهمیت فراوانی می باشد زیرا در این منطقه این امر برای اولین بار است که اتفاق افتاده است. این موزه متعلق به یکی از بزرگترین تولید کننده ‌های نان‌ های صنعتی در خاورمیانه میباشد که همین موصوع سبب شده است این موزه بسیار خاص به نظر ابد.

نان سنتی در ایران از پیشینه ‌ای درخشان و جذاب برخوردار است و یکی از نشانه ‌های شناسایی و بخشهای بسیار مهمی از فرهنگ مردم ایران در زمینه قرار گرفته است که تز نظر فرهنگی دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد همچنین نان‌های سنتی چون نان سنگک، نان بربری و نان‌های مختلف محلی نسبت به نان‌های وارداتی بسیار سالم ‌تر هستند. تور مشهد را با بهترین پیشنهادات ببینید.از این رو به منظور ترویج استفاده از این نان‌ها وجلوگیری از رنگ نباختن استفاده از نان ‌های سنتی در بین مردمان ایران زمین و همینطور خانه وار های ایرانی موزه نان توسط بخش خصوصی تأسیس شد است تا این سنت بسیار ارزشمندو تاریخی را سر پا نگه دارند. در موزه نان موارد مختلف تهیه نان به وضوح و کاملا تصویری شرح داده شده است که می توانید با مراجعه با آن از امکانات و حتی اطلاعاتی بسیار مهم و در عین حال در خور توجه دیدن کنید و معلومات خود را هرچه بیشتر بالا ببرید جالب است بدانید که مراحل تهیه آرد شامل  بذرافشانی  گندم چینی و خرمن کوبی می شود که ابزار تهیه نان شامل  دستاس  آسیاب بادی و آسیاب آبی نیز می شود که همین موضوع بسیار زیا و در خور توجه است انواع نان شامل: سنگک، نان تنوری ساج و نان تنوری سفال و در نهایت رقص اپر یک رسم خراسانی که در آن تمام مراحل کاشت و برداشت محصول در زمین نمایش داده می‌شود و از باورهای زراعی مردم خراسان است. تمامی موارد یاد شده در موزه نان به نمایش در آمده است و شما می توانید با بازدید از آنها به این سنت دیرینه و قدیمی ایرانی ارزشیروز افزون بدهید. در ادامه با ما همراه باشید تاشما را با این دیدن ها بیشتر اشنا کنیم.

کوه سنگی یکی از جذابترین و معروفترین مکان ها دیدنی مشهد است

کوه سنگی  و یا به عبارتی دیگر کوسنگی را می توان برترین جاذبه ی توریست و تفریحی و همینطور یکی از بزرگ ترین پارک های مشهد دانست که توانسته است سالانه تعداد بسیار زیادی از گردشگران و همینطور توریست های داخلی و خارجی را به خود جذب کند این مجموعه ی تفریحی و علمی در خود دو تا از رشته کوه های بینالود را دارد. از پارک کوه سنگی تا شهر مشهد خیابانی بسیار سر سبز قرار گرفته که معروف ترین خیابان این شهر می باشد. این شهرت و توجه به کوه سنگی از جاذبه های مشهد گویی از دوره های قدیم بوده است و بسیاری از کسانی که در این شهر بوده اند به آن توجه ویژه ای داشته اند زیرا حتی می گویند که شاه عباس صفوی در این منطقه تاج گذاری کرده است اما باید بدانید علاوه بر تهیه تور قشم ، در منطقه ی کوه سنگی مشهد هتل های خوبی قرار گرفته است که شما می توانید اقامتگاه خود را به راحتی پیدا کنید و در انها از امکاناتی بسیار زیبا و دلنشین بهره ببرید.

تولید محتوا، خرید بک لینک و رپورتاژ
ویدا علیپور : 0914.411.8533


چاپ