تاثیر افسردگی در کودکان و نوجوانان

در این مقاله می خواهیم تاثیر افسردگی در کودکان و نوجوانان را تحلیل و بررسی کنیم. همچنین تعرفه خدمات مشاوره افسردگی تهران و چگونگی مراحل دریافت مشاوره از بهترین مرکز مشاوره تهران را به شما معرفی خواهیم کرد. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد افسردگی کودکان و نوجوانان خود هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. مطالعه این مطلب به شما کمک می کند تا از گرفتار شدن فرزندان خود به افسردگی جلوگیری کنید.

پیشنهاد ما تور ازمیر می باشد

افسردگی چیست؟

افسردگی یک بیماری روانی است که با احساس مداوم غم و اندوه، تحریک پذیری، از دست دادن علاقه به فعالیت ها، احساس ناامیدی و بی ارزشی و گاهی اوقات افکار خودکشی مشخص می شود. این امر بر روشی که فرد  فکر می کند و عمل می کند تأثیر می گذارد. غالباً افرادی که افسرده هستند نیز در عادات خوابیدن و خوردن خود دچار تغییراتی می شوند و در تمرکز مشکل دارند. تشخیص افسردگی زمانی ایجاد می شود که علائم به مدت دو هفته یا بیشتر ادامه یابد و اختلال در عملکرد فرد ایجاد نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه افسردگی، روشها و راه های درمان، طول دوره و هزینه های درمان و مشاوره تلفنی رایگان افسردگی ، ما به شما مرکز مشاوره و روانشناسی گروه همراه را پیشنهاد میکنیم. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به وبسایت grohamrah.com از طریق شماره های موجود در سایت و یا از طریق سامانه گفتگوی آنلاین با متخصصین این مرکز به صورت رایگان صحبت کرده و از نظرات تخصصی آن ها استفاده کنید.


 

آیا کودکان نیز از به افسردگی دچار می‌شوند؟

افسردگی در دوران کودکی با نوسانات خلق طبیعی و هیجانات روزمره که هنگام رشد کودک رخ می دهد متفاوت است. وقتی علائم پایدار باشد و در فعالیت های اجتماعی، علایق، کار در مدرسه و زندگی خانوادگی تداخل داشته باشد  ممکن است کودک دچار افسردگی شود. افسردگی حالتی گذرا نیست و همچنین شرایطی نیست که بدون درمان مناسب از بین برود. تغییرات عاطفی و روانی عادی که در طول رشد کودک اتفاق می افتد از بین می روند، اما افسردگی نیاز به درمان دارد. به خاطر داشته باشید که اگرچه افسردگی یک بیماری جدی است، اما یک بیماری قابل درمان است. کلینیک تخخصی گروه همراه واقع در استان تهران با سالها تجربه در زمینه مشاوره افسردگی تهران و حوزه های مختلف دیگر، تا انتهای مسیر و در تمام مدت درمان در کنار شما خواهد بود.

درمان افسردگی در کودکان و نوجوانان

درمان افسردگی به دنبال تشخیص می‌آید پس ابتدا باید علت اصلی افسردگی تشخیص داده شود از آنجا که از ابتدای این مقاله توضیح داده شد تشخیص کودکان افسرده کار آسانی نیست؛ پس بهتر است برای کمک به فرزندتان در صورت دیدن علائم، کار تشخیص را به متخصص واگذار کنید. برای درمان، متخصصان از روش‌ها و دیدگاه‌های متفاوتی استفاده می‌شود، از جمله درمان‌ها می‌توان به دارو درمانی، بازی درمانی، روان درمانی و خانواده درمانی اشاره کرد. درمان‌های دارویی به دلیل عوارض ثانویه‌ای که ایجاد می‌کنند خط اول درمان‌ها نیستند و برای درمان، متخصصان ترجیح می‌دهند از درمان‌های غیر دارویی استفاده نمایند. پیشنهاد می‌کنیم مقاله درمان افسردگی را نیز مطالعه کنید.

برای دریافت اطلاعات کامل + طول دوره درمان و تعرفه خدمات مشاوره کودک و نوجوان در تهران می‌توانید با مراجعه به سایت مرکز مشاوره گروه همراه و صفحهمشاوره کودک و یا از طریق شماره های تماس و سامانه مشاوره آنلاین با متخخصین ما در تماس باشید و ضمن اطلاع از نحوه درمان افسردگی و مراحل آن، یک جلسه مشاوره رایگان نیز دریافت کنید.

تولید محتوا، خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی
ویدا علیپور 0914.411.533


چاپ