دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ

در واقع می توان گفت شارژ نشدن باتری لپ تاپ می تواند دلایل زیادی داشته باشد.این موارد در لپ تاپ های مختلف می تواند متفاوت باشد که ما در این مقاله سعی کرده ایم به تمام موارد اشاره کنیم.در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری راجب این مطلب بدست بیاورین کلیک کنید..

یافتن علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ، از اساسی ترین نکات در استفاده از انواع لپ تاپ است. علت شارژ نشدن کامل باتری لپ تاپ asus، دلیل 100 درصد نشدن باتری لپ تاپ، شارژ نشدن باتری لپ تاپ در ویندوز 10، شارژ نشدن باتری لپ تاپ hp، شارژ نشدن لپ تاپ لنوو از سری مواردی بوده که در این خصوص مورد تحقیق قرار گرفته است. کامل شارژ نشدن باتری لپ تاپ بر روی دیگر ویژگی‌های کاربردی لپ تاپ تاثیر داشته و از این رو یافتن به موقع علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ و رفع این ایراد از اهمیت بالایی برخوردار است. علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ می‌تواند تحت تاثیر موارد مختلفی باشد که در هر برند و مشخصاتی با علائم متفاوتی مواجه است.

باتری لپ تاپ معیوب و کهنه است

 

اولین دلیلی که باید در صورت شارژ نشدن باتری لپ تاپ مورد بررسی قرار دهیم، معیوب بودن باتری است. ابتدا بررسی کنید که باتری سالم است یا خیر. برای این کار باید ابتدا لپ تاپ را خاموش کنید و باتری را خارج کرده و دستگاه را به برق متصل کنید. سپس دوباره لپ تاپ را روشن کنید. اگر لپ تاپ شما شارژ شد، به این معناست که باتری دچار مشکل شده و باید آن را تعویض کنید..

اما اگر لپ تاپ دارای باتری جداشدنی نیست، باید توسط تعمیرکار بررسی شود. حتی گاهی می‌توانید با کالیبره کردن باتری لپ تاپ، مشکل را برطرف کنید.

اتصالات لپ تاپ را بررسی کنید

یکی از دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ به وجود قطعی در کابل برق و یا اتصالی در پریز برق مربوط می‌شود. همیشه در زمان استفاده از لپ تاپ، مراقب کابل شارژ آن باشید. کابل را زیر میز رها نکنید و در جایی که در مسیر رفت‌وآمد است قرار ندهید. ممکن است با لگد شدن کابل و یا گیر کردن زیر پایه‌های صندلی، کابل دچار پارگی و یا پیچ خوردگی شود. اگر لپ تاپ شارژ نشد، کابل شارژ را تعویض کنید.

دلیل دیگر شارژ نشدن باتری لپ تاپ به وجود اتصالی در پریز برق برمی‌گردد. اگر پریز برق دچار مشکل شده باشد، برق موردنیاز برای شارژ لپ تاپ تامین نخواهد شد. درنتیجه باتری شارژ نمی‌شود. پس هر زمانی که باتری لپ تاپ شارژ نشد، از طریق یک پریز دیگر امتحان کنید.

دلیل اصلی شارژ نشدن باتری لپ تاپ چیست؟

۱۰۰ درصد شارژ نشدن باتری لپ تاپ دلایل متعددی دارد که اولین دلیل آن به فرسوده شدن باتری برمی‌گردد. باتری‌های لپ تاپ هم مانند سایر لوازم، عمر مفیدی دارند که در صورت از رده خارج شدن و اتمام تاریخ مصرف، دیگر کارایی قبل را نخواهند داشت. در این شرایط، باتری کامل شارژ نمی‌شود و مقدار شارژ آن از یک حدی بالاتر نمی‌روند.

در این شرایط، گاهی باتری لپ تاپ از ۷۰ درصد بیشتر شارژ نمی‌شود و در صورت جدا کردن شارژر از لپ تاپ، مقدار شارژ آن به سرعت خالی شده و درنهایت خاموش می‌شود. درصورت مشاهده این قبیل مشکلات، باید باتری را تعویض کنید. 

گاهی هم باتری لپ تاپ هیچ مشکلی ندارد و تنها دلیل اینکه کامل شارژ نمی‌شود این است که تنظیمات لپ تاپ را دستکاری کرده‌اید. در صورت فعال کردن گزینه Battery life control، لپ تاپ شما بیشتر از یک مقدار معینی شارژ نخواهد شد. با این کار عمر مفید باتری افزایش خواهد داشت.

رفع مشکل عدم تشخیص باتری لپ تاپ

این قبیل مشکلات در صورت عدم ارتباط باتری و مادربورد رخ می‌دهد. برای رفع این مشکل، باید باتری را دوباره نصب کنید. برای این کار وارد Device Manager لپ تاپ شده و گزینه Batteries را انتخاب کنید. در صورت وجود یک فلش سیاه رنگ روی آیکن باتری دستگاه، پی به این خواهید برد که باتری غیرفعال شده است. روی باتری کلیک راست کرده و گزینه Enable device را انتخاب کنید.

 تولید محتوا، خرید بک لینک و رپورتاز آگهی
ویدا علیپور 0914.411.8533


چاپ