همه چیز درباره تعمیر مبل که باید بدانید

اگر شما در اینترنت به دنبال یک کارگاه معتبر برای تعمیر مبلمان خود می گردید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. خراب شده مبلمان یکی از اتفاقات عادی است که بعد از چند سال استفاده از مبل ها برای هر خانه ای رخ می دهد.

با توجه به تحقیقات انجام شده و طی مصاحبه صورت گرقته با آقای حامد باقری مدیر عامل تعمیر مبل کوثر، موثر ترین نکته برای جلوگیری از خرابی و شکستی مبلمان استفاده صحیح , جابجایی درست و نشستن صحیح است.

بهترین تعمیر مبلمان در تهران

تعمیرات مبل راحتی

معمولا مبل های راحتی ظرافت کمتری نسبت به مبل استیل دارند و دلیل کمتر بودن ظریف کاری با هزینه کمتر از سایر مبل ها تعمیر می شوند. کارشناسان ما این اطمینان را به شما میدهند که کار شما در اسرع وقت و با کمترین هزینه انجام شود.

برای تعمیر مبل راحتی در ابتدا باید از سالم بودن کلاف مبل راحتی مطمئن شد. از آنجایی که اکثر اوقات کلاف مبل راحتی در زیر پارچه پنهان شده است بعد از برداشتن پارچه, خرابی و یا شکستگی های کلاف نمایان میشود. همانطور که پیشتر گفتیم قبل از رویه کوبی باید تعمیرات لازم روی کلاف انجام شود. نکته بعدی که که در تعمیر مبلمان راحتی اهمیت دارد استفاده از فوم با کیفیت بر اساس نوع کار است. در نهایت انتخاب پارچه مبل که بر اساس سلیقه مشتری و انتخاب او روی کار کوبیده می شود.

رویه کوبی مبل

سوال اصلی که شاید خیلی از افراد پاسخ آن را ندانند این است که اصلا “رویه کوبی مبل چیست“. اگر بخواهیم به زبان ساده رویه کوبی را تعریف کنیم , در اصل به عمل چسباندن پارچه به مبل رویه کوبی می گویند اما در حال کلی به مجموعه کارهایی که بعد از رنگ کاری روی کلاف (اسکلت مبل) انجام میشود تا ساختار مبل تکمیل شود هم با همین نام یاد میکنند. اضافه کردن یا تعوض فنر ها , چسباندن اسفنج و فوم روی کلاف , اندازه گیری , برش و دوخت پارچه و در نهایت وصل کردن پارچه روی مبل را رویه کوبی میگویند. رویه کوبی یکی از اجزای مهم صنعت مبلمان است که توسط افراد متخصص و آموزش دیده انجام میشود.

کسانی که مجموعه کارهای بیان شده در پاراگراف بالا را انجام می دهند رویه کوب میگویند. مهم ترین عنصر برای تعویض رویه مبل تخصص , مهارت و تجربه فرد رویه کوب است. چه بسا یک فرد با تجربه و خبره  میتواند با کار خود کیفیت نهایی یک کار را تعیین کند. چه بسا هستند کسانی که به دلیل نداشتن تجربه و تخصص لازم مواد اولیه بسیار گرانقیمت مانند پارچه مبل را به شکل ناشیانه ای برش می زنند , میدوزند و در نهایت یک کار بی قواره را تحویل مشتری میدهند.

تعمیر مبل قدیمی

 1. بهتر است پیش از تماس با تعمیرکار مبل قدیمی به بررسی مشکلات و نواقص موجود در کلاف مبل خود پرداخته و پس از آن برای تعمیر موارد موجود از فردی متخصص کمک بگیرید. در صورت آسیب دیدگی کلاف به راحتی امکان تقویت آن از سوی تعمیرکار وجود خواهد داشت.
 2. اگر پارچه مبل شما قدیمی شده و دیگر زیبایی سابق را ندارد می توانید از تعمیرکار تقاضا نموده که پارچه مبلمان شما را تعویض نماید.با رویه کوبی و انتخاب پارچه ای جدید و زیبا، مبلمان شما به مبلمانی بسیار شیک و جذاب تبدیل می گردد.
 3. شکستگی دسته مبل، پایه و یا پریدگی های چوب مبل نیز از دیگر مواردی است که به راحتی قابل تعمیر خواهند بود. افرادی که در این زمینه از تخصص لازم برخوردار هستند به آسانی قادر به ترمیم سطح چوب و بدنه و یا تعویض آن ها می باشند.
 4. از دیگر خدمات قابل انجام از سوی افراد متخصص در زمینه تعمیر مبل قدیمی می توان به فنربندی، ورق کاری و تعویض فوم و اسفنج اشاره اشاره نمود.

تعمیر مبل راحتی ال

با توجه به بیشتر شدن استفاده از این نوع مبل ها تعمیر مبل راحتی ال نیز با افزایش تعداد متقاضیان همراه بوده است و همواره افراد زیادی مایلند بدانند که آیا مبل های ال نیز مانند دیگر مبلمان قابل تعمیر خواهند بود یا خیر؟

بله خوشبختانه مبلمان ال نیز به راحتی قابل تعمیر و رفو خواهند بود و تنها مبلی امکان تعمیر آن وجود نخواهد داشت که کلاف آن استحکام لازم را نداشته باشد. در واقع این روزها به راحتی می توان از طریق تعمیرات مبلمان، هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

 از این رو به منظور تعمیرات مبلمان کارگاه هایی بسیاری در سرتاسر کشور مشغول به فعالیت می باشند که هر یک برای انجام تعمیرات تخصصی مبلمان شیوه های خاص خود را به کار می گیرند.

بهترین تعمیر مبلمان در تهران

تعمیر مبل در منزل

برای تعمیر پارگی , چروک و ساییدگی پارچه مبل در منزل نیاز است تا ابزار و تجهیزات لازم را در اخیتار داشته باشید که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد. برای صرفه جویی در هزینه ها بسیاری از مردم به تعمیرات روی آورده اند. برای تعمیر پارگی و شکافتن پارچه مبل می توان در منزل برای دوختن آنها و برطرف کردن مشکل پرداخت. موارد ضروری برای تعمیر مبل پارچه ای در منزل عبارتند از :

 • پارچه مبلی
 • نخ مقاوم
 • چسب پارچه

رنگ کاری مبلمان

همانطور که قبلا در مطلب تعمیر مبل اشاره کردیم برای اینکه پس از تعمیر ظاهر مبل کاملا نو شود گاهی اوقات لازم است که رنگ مبلمان نیز ترمیم و یا تغییر کند. البته این مورد برای تعمیر مبل راحتی زیاد الزامی نیست چرا که بیشتر سطح مبل های راحتی توسط پارچه مبلی پوشیده شده اند. اما در زمان تعمیر مبل استیل یکی از موارد خیلی مهم رنگ چوب است. در حال حاضر طرح ها و روش های جدید در رنگ کاری مبلمان مد شده اند که از جمله آنها میتوان به  ورق کاری (استفاده از ورق طلا) و پتینه کاری اشاره کرد.

مراحل رنگ کاری مبل

مراحل رنگ کاری مبلمان , برای انجام پروسه رنگ کردن چوب در زمان تعمیرات لازم است مراحل زیر به درستی انجام شود:

 1. پوسته زنی
 2. زدن آستری
 3. بتونه کاری
 4. همرنگ کردن / رنگ پوششی یا پاششی

بهترین تعمیر مبلمان در تهران

در حال حاضر سایت ها و اپلیکیشن های خدماتی زیادی هستند که در زمینه تعمیرات داخلی منزل , خودرو و حتی تعمیر مبلمان فعالیت میکنند. از جمله سایت هایی که شما در صفحه اول گوگل با آنها مواجه میشوید سایت مبل کوثر , خدمت از ما , استادکار , سرویس معرفی خدمات سنجاق و هوم سرویس هستند . یکی از معتبرترین سایت هایی که طی چند ماه گذشته راه اندازی شده و دارای جواز کسب و سایبقه بیشتر از ۲۰ سال است که در زمینه رویه کوبی مبل و تعمیرات مبل کار میکند مبل کوثر - moblekosar.com است .

آدرس : تهرانپارس، قنات کوثر، خیابان بیست متری مسجد, بین هشتم و نهم مرکزی, پلاک ۹۱

شماره تماس : 02177055601

moblekosar.com


چاپ