پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان

درباره دومینیکا

کشور دومینیکا جزیره ای در منطقه آنتیل های کوچک در دریای کارائیب واقع شده است.انگلیسی زبان رسمی این کشور است و سیستم حقوقی دومینیکا بر اساس قوانین رایج انگلیس است.این کشور که فقط نزدیک به 80 هزار نفر جمعیت دارد،در سال 1978 به یک کشور مستقل تبدیل شد.

پایتخت کشور دومینیکا

روزو یا روسو، پایتخت دومینیکا، تقریباً 20،000 نفر از جمعیت کشور را تشکیل می دهد و مرکز مالی این کشور است.

چندین موسسه آموزشی برجسته در این جزیره وجود دارد از جمله دانشگاه هند غربی ، دانشکده پزشکی راس ، مرکز تحقیقات و آموزش گرمسیری دانشگاه کلمسون و دانشگاه پزشکی All Saints.

دومینیکا که با نام مستعار “جزیره طبیعت” شناخته می شود ، یکی از زیباترین مناطق با جنگل بارانی بکر ، خط ساحلی خیره کننده و تعدادی چشمه آب گرم طبیعی با منشا آتشفشانی است.

دومینیکا با وجود مساحت کم، دارای بیش از 40،000 هکتار پارک ملی و ذخایر جنگلی، 365 رودخانه مختلف و حیوانات  بومی می باشد.یکی از حیوانات خاص این کشور طوطی نادر سیسرو می باشد که تصویر آن بر روی پرچم کشور دومینیکا نمایان است.

با توجه به قابلیت ها و زیبایی های منحصر به فرد این کشور، دومینیکا رویای ماجراجویان و گردشگران بسیاری است.

یکی دیگر از جذابیت های این جزیره پارک ملی مورن ترویس پیتونز است که به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شده است.

به لطف امنیت و پایداری منطقه و زیبایی های طبیعی آن و همچنین برنامه سرمایه گذاری شهروندی بی نظیری که دومینیکا به متقاضیان ارائه می دهد، دومینیکا یکی از بهترین مناطق برای اقامت و اخذ تابعیت دوم می باشد.

در ادامه به تفصیل در رابطه با مراحل و شرایط و مزیت های پاسپورت دومینیکا توضیح خواهیم داد.

دریافت پاسپورت دوم و یا مضاعف

در سال های اخیر افراد بسیاری از کشور های مختلف متقاضی دریافت پاسپورت دوم و یا تابعیت مضاعف می باشند.در این میان چندین کشور اقدام به ارائه برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری نموده اند، که یکی از کم هزینه ترین آن ها، برنامه سرمایه گذاری کشور دومینیکا می باشد.

منظور از تابعیت مضاعف، شرایطی است که در آن فرد همزمان تابعیت دو کشور را به دست می آورد و از مزایای آن برخوردار می شوند. برخی از کشورها تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی شناسند. کشورهایی مثل الجزایر، بحرین، چین، هند، ژاپن ، عراق و… از این دست هستند که تمهیداتی برای جلوگیری از دریافت پاسپورت دوم به عمل می آورند.

کشور دومینیکا با ارائه پاسپورت دوم نه تنها قوانینی بر خلاف دو تابعیتی ندارد، بلکه شما را از تمامی مزایا و ویژگی های بی نظیر پاسپورت دومینیکا بهره مند می کند.

از مزایای داشتن پاسپورت دوم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سهولت سفر های بین المللی و عدم نیاز به دریافت ویزا
امکان استفاده همزمان از امکانات و مزایای هر دو کشور مانند اقامت، تحصیل، اجازه کار و …
حق داشتن ملک، خودرو و اشتغال زایی و… در هر دو کشور
تابعیت مضاعف ممکن است مشکلاتی را برای شخص چندتابعیتی پدید آورد، به عنوان مثال پرداخت مضاعف مالیات  یکی از مشکلاتی است که افراد با دریافت تابعیت دوم با آن مواجه خواهند شد.

به همین دلیل انتخاب کشوری مانند دومینیکا که قوانین معافیت مالیاتی برای متقاضیان پاسپورت دوم را دارد از اهمیت بالایی برخوردار است.

علت استقبال از این برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری ،مزایای متعددی همچون امکان سفر بدون ویزا به بسیاری از کشورهای دنیا، تسهیل تبادلات بانکی وتسهیلات بانکی، دسترسی به بازارهای جهانی، و بهره ‌مندی از معافیت های مالیاتی است.

برنامه سرمایه گذاری و تابعیت کشور دومینیکا

برنامه شهروندی و تابعیت از طریق سرمایه گذاری در کشور دومینیکا در سال 1993 توسط دولت مشترک المنافع دومینیکا معرفی شد و به سرمایه گذاران خارجی این اجازه را می دهد تا بتوانند تابعیت دوم خود را کسب کنند.

روش های اخذ پاسپورت دومینیکا

به منظور کسب پاسپورت دومینیکا دو روش پرداخت کمک بلاعوض به دولت دومینیکا و خرید ملک یا خرید سهام پروژه های تعیین شده در دومینیکا وجود دارد.

روش پرداخت بلاعوض برای اخذ پاسپورت دومینیکا

  • برای دریافت و اخذ پاسپورت دومینیکا تنها برای متقاضی اصلی ( یک نفر، فارغ از اینکه شخص مجرد باشد و یا خانواده داشته باشد) باید 100,000 دلار آمریکا کمک بلاعوض به دولت دومینیکا پرداخت شود.  
  • برای متقاضی اصلی و همسر  150,000 دلار باید کمک بلاعوض به دولت دومینیکا پرداخت شود.    
  • برای یک خانواده تا سقف 4 نفر در حال حاضر 175,000 دلار آمریکا کمک بلاعوض به دولت باید پرداخت شود.
  • برای هر عضو بیشتر از چهار نفر باید نفری 25,000 دلار آمریکا کمک بلاعوض به دولت پرداخت شود.
  • درصورت اضافه شدن خواهر یا برادر زیر ۲۵ سال مجرد متقاضی اصلی و همسر در پرونده نیز اگر بین ۱۸ تا ۲۵ سال باشند مبلغ ۵۰.۰۰۰ دلار آمریکا و اگر سن آن ها کم تر از ۱۸ سال باشد
  • مبلغ ۵۰.۰۰۰ دلار آمریکا به عنوان هزینه خرید تابعیت پرداخت می شود.

خرید ملک در کشور دومینیکا

خرید ملک باید به ارزش حداقل ۲۰۰/۰۰۰ دلار جهت اخذ شهروندی دومینیکا باشد.

پاسپورت دومینیکا فقط در عرض چند ماه بدون اینکه هرگز در این کشور سفر یا اقامت داشته باشید به شما ارائه می شود و مدرک تحصیلی و زبان انگلیسی از متقاضیان انتظار نمی رود.

در حال حاضر این برنامه یکی از سریعترین روش های مهاجرت و اخذ پاسپورت دوم می باشد.

مزایای پاسپورت دومینیکا

تقاضای تابعیت از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا در چند سال گذشته به طور فزاینده ای محبوب شده است که به دلیل مزایای بی شماریست که پاسپورت دومینیکا به متقاضیان اعطا می کند.از مزایای پاسپورت دومینیکا می توان به اقامت کامل و اجازه کار اشاره کرد.

دارندگان این پاسپورت می توانند به بیش از ۱۴۳ کشور دنیا از سنگاپور و هنگ کنگ تا اتحادیه اروپا و انگلستان بدون ویزا سفر کنند.معافیت مالیاتی ۲۵ ساله بر دارایی، ارث ، درآمد خارجی یا سود سرمایه نیز از دیگر مزایای تابعیت و پاسپورت دومینیکا می باشد.

از دیگر مزایای پاسپورت دومینیکا می توان به تسهیل اخذ ویزای توریستی و تجاری ۱۰ ساله  چند بار ورود برای ایالات متحده آمریکا، اشاره کرد. همچنین متقاضی اصلی می تواند درخواست اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا برای اعضای خانواده از جمله همسر و فرزندان و پدر و مادر و خواهر و برادر مجرد را نیز ارائه دهد.

تابعیت کشور دومینیکا به صورت مادام العمر است و نسل های بعدی شما نیز می توانند از داشتن این پاسپورت و مزایای بی نظیر آن بهره مند شود .


چاپ