سفر با تور مسافرتی بهتر است یا سفر انفرادی؟

ایلنا؛ سفر در قالب تور مسافرتی می تواند جذاب تر و به صرفه تر از هر نوع سفر دیگری باشد. همانطور که می دانید در سال های اخیر توجه ویژه ای به سفرهای گروهی شده و از این رو برای هر مقصدی میتوان در در یک تور مسافرتی ثبت نام کرد، حتی مقاصد داخلی نیز تورهای مخصوص به خود را دارند، مثل تور کیش، تور مشهد، تور قشم، تور شیراز و ...

به صورت قطعی نمی توان گفت که، سفر به همراه تور بهترین شکل سفر است. اما دلایل بسیاری وجود دارند تا کسی سفر گروهی به همراه تور را به سفر تکی یا خانوادگی ترجیح دهد.

مهمترین دلایل برای سفر با تور مسافرتی؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول داشته است که تور مسافرتی چه مزیت هایی دارد؟ اگر شخص کاملا منزوی نیستید و روابط اجتماعی معمولی یا بالایی دارید، سفر با تور می تواند برایتان بسیار لذت بخش باشد.

رفع مسئولیت ها

شاید یکی از مهمترین دلایلی که افراد به همراه تور سفر می کنند، رفع مسئولیت ها در سفر باشد! وقتی به شهر یا کشور دیگری سفر می کنید، باید همه چیز را از تهیه محل اقامت گرفته تا تهیه غذا و یافتن مسیر سفر را خودتان به تنهایی انجام دهید. اما تورگردانان و آژانس های مسافرتی همه این وظایف را گردن گرفته و بار سنگینی را از دوش مسافران برداشته اند. به طوری که با تدارک همه چیز از سوی گردانندگان تور، افراد شرکت کننده فقط به تفریح و لذت بردن از سفر فکر می کنند نه چیز دیگر!

بلیط هواپیما

احتمالا فکر می کنید خرید بلیط هواپیما چندان کار پیچیده و سختی نیست و در دنیای امروزی تنها با چند کلیک و از طریق سایت یا اپلیکیشن های مربوطه، می توان اقدام به خرید بلیط هواپیما کرد. بله درست است همه می توانند چنین کاری انجام دهند. اما زمان سفر با تور، همه کارهای مربوط به ویزا و روادید سفر، توسط آژانس های مسافرتی انجام می شود و از طرفی چون صندلی های هواپیما در تعداد بالا رزرو می شود، قیمت تمام شده برای هر فرد کمتر از خرید بلیط هواپیما به صورت انفرادی خواهد بود.

رزرو هتل

رزرو هتل خصوصا در سفر های خارجی کاری است که، می تواند با پیچیدگی و اشتباهات متعددی همراه باشد. بسیار پیش آمده که به دلیل عدم آگاهی مسافرین، هزینه های بیشتری بابت رزرو هتل از آنها دریافت شده یا آنکه اتاق مناسبی در اختیار شان قرار نگرفته است. اینکه کدام هتل خدمات بهتری دارد، امنیت کدام هتل بهتر است و موارد اینچنین نیاز به تحقیق فراوان دارد.

برگزار کنندگان تور معمولا از قبل با صاحبان هتل ها قرارداد همکاری دارند و همیشه بهترین گزینه ها را برای مسافرین شان فراهم می کنند. از لحاظ امنیتی و مناسب بودن اتاق ها، خریداران تور می توانند با خیال راحت سفر کنند.

امنیت سفر

اینکه در شهر و کشور غریب تنهایی سفر کنید، هر چقدر هم آن کشور امن باشد، باز هم کاملا عاری از خطر نیست. در سفر های گروهی نه تنها یک نفر راهنمای تور وجود دارد که با زبان محلی آشنا است، بلکه از پیش، موارد امنیتی بررسی و انجام شده اند تا در طول سفر برای هیچ یک از مسافرین تور مشکلی پیش نیاید.

همراه بودن یک راهنمای محلی این امکان را می دهد، تا به تمام جاذبه های شهر مقصد در سریع ترین زمان دسترسی داشت. و بدون صرف وقت و هزینه اضافی به بازدید از انواع جاذبه ها پرداخت.

تغذیه در سفر

مبحث تغذیه در سفر بسیار مهم است و حتی می تواند افراد سهل انگار را روانه بیمارستان کند. خوردن غذای ناسالم یا غیر بهداشتی در رستوران های خیابانی می تواند دردسرساز شود. از طرفی امکان دارد، برخی غذاهای محلی با بدن شما سازگار نباشد و مشکل ساز شود، فرض کنید در هندوستان غذای تند و آتشین بخورید، در حالی که از زخم معده رنج می برید، آن وقت چه خواهد شد؟

راهنماهای تور معمولا با همه نوع مواد خوراکی آشنایی دارند و می توانند اطلاعات بسیاری را به افراد شرکت کننده بدهند. آنها خوب می دانند در کدام رستوران غذا سفارش دهند و کدام غذای محلی با مزاج ایرانیان سازگار نیست! از لحاظ اقتصادی نیز صرفه جویی بسیاری در مبحث غذا می شود.

 

تخفیف های گروهی

وقتی با تور سفر می کنید، راهنمای تور می تواند برای فعالیت ها و تفریحات مختلف تخفیف های قابل توجهی بگیرد. مثل شهر بازی ها، سینما، رستوران، بازدید از جاذبه ها، تفریحات ساحلی و ... معمولا این گونه اماکن در مقابل خرید های تکی و تعداد بالا، واکنش های مختلفی نشان می دهند.

امکان بازدید از جاذبه های دور افتاده

یکی از مزایای سفرهای گروهی امنیت بالا است که این امکان را می دهد تا به نقاط دور افتاده سفر کرد. با اینکه به صورت تنهایی نیز می توان به هر جایی از دنیا سفر کرد، اما بدون راهنمای محلی و امکانات کامل برای شرایط مختلف جوی و جغرافیایی چالش های بسیاری پیش رو خواهد بود.

برگزار کنندگان تور انواع امکانات و وسایل حمل و نقل را فراهم می آورند تا بتوان به دورترین نقاط کره زمین نیز سفر کرد. مثل خودروهای آفرود و ...

یافتن دوست و همسفر

معمولا بیشتر افرادی که در یک تور مشخص و انتخاب شده شرکت می کنند از لحاظ دیدگاه، شباهت هایی با هم دارند که این می تواند، زمینه ساز دوستی های طولانی مدت شود. یافتن دوست در سفر در بسیاری مواقع به کمکتان می آید. کمترین سودش این است که یکی هست که از شما عکس بگیرد!

سفر گروهی با تور مسافرتی تمام نگرانی های والدین یا خانواده را می تواند خاتمه دهد. معمولا زمان سفر های انفرادی، خانواده بیش از حد نگران می شوند و همیشه دلشوره دارند. اما وقتی با تور همسفر باشید جای هیچ نگرانی وجود ندارد.


چاپ